Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Seyahat etmeyi kim sevmez değil mi? Özellikle uzun ve mevsimsel yolculuklar birçok kişinin tutkuları arasında yer almaktadır. Radyoyu açıp kendinizi yolun akışına bırakmak huzur bile veriyor insana. Peki, özellikle uzun yol seyahatleri için yola çıkmadan önce neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? İşte yapmanız gereken detaylar.

Otomobiliniz ile Seyahate Çıkmadan Önce Yapmanız Gerekenler

 

Seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken birçok şey mevcuttur. Bu detaylar gerek kaliteli bir seyahat deneyimi gerekse de seyahatinizin güvenliği açısından oldukça önemlidir. İlk olarak kesinlikle aracınızın servisine giderek bakımlarınızı yaptırmalısınız. Bu durum sizler için hayati önem taşımaktadır, çünkü güvenlik bizim için olmazsa olmaz ilk madde konumunda. 120 KM hızla araba kullanırken birden tekerimizin fırlamasını hiç kimse istemez değil mi? Ya da ayarı bozuk olan küçük bir balans bile, size seyir halinde yüksek hızda yoğun bir şekilde titreyip huzurunuzu kaçıran can sıkıcı bir durum olarak yansıyacaktır.

Bunun dışında yanınıza alacağınız elektronik aletlerin şarjlarının tamamen dolu olduğuna emin olun. Ayrıca zorunlu olarak taşımanız gereken eşyalar; kimlik kartı, ehliyet, ruhsat vb. eşyalarınızı kesinlikle ulaşılması güç yerlere koymak yerine yakınınızda yer alan bir bölmeye koymanızı tavsiye ediyoruz. Seyahat sırasında kesinlikle yanınızda her ihtimale karşı çok fazla nakit para bulundurmayınız, nakit bulundurmak yerine banka ve ya kredi kartınızdan harcama yapmanız hırsızlara karşı bir önlem niteliğinde olacaktır.

Diğer bir maddeye gelecek olursak seyahatinizin kaliteli geçmesi için kesinlikle rahat olmanız gerekmektedir. Bunun için rahat giysiler tercih edebilirsiniz. Uzun bir iş yolculuğuna çıkacaksanız da takım elbisenizi giyinip gitmek yerine yanınıza alıp daha rahat kıyafetlerle gitmeniz daha uygun olacaktır. Uzun yolculuk demişken, uzun yolculuğa çıkmadan önce güvenliğiniz açısından kesinlikle iyice dinlenmiş olmalı ve her 8 saatlik süreçte uygun yere geçerek gözlerinizi dinlenmenizi hatta mümkünse şoför değiştirmenizi önermekteyiz.

En önemli hususu en sona sakladık diyebiliriz. Güvenli bir sürüş için tüm otomobil kullanımlarınızda kesinlikle ama kesinlikle emniyet kemerinizi takmayı unutmayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu